Усередині біляносових пазух виробляється слиз, що зволожує ніс. Слиз допомагає захистити організм від мікрорганізмів, алергенів та забрудненого повітря.
Синусит – запалення або набряк слизової оболонки, що вкриває навколоносові пазухи (синуси).
Риносинусит — запалення слизової оболонки носа і навколоносових пазух: гайморових, лобних, етмоїдальних або сфеноїдальних. Гайморит – це різновид синуситу в верхньощелеповій пазусі, що ще називається гайморовою.
Загальні ознаки та симптоми хронічного гаймориту (синуситу): запальний процес слизової оболонки носа; густі, знебарвлені або жовто-зелені виділення з носа; стікання виділень по задній частині горла (постназальний дренаж); непрохідність носа або закладеність, що спричиняє утруднення дихання через ніс; біль, болючість і набряки навколо очей, щік, носа або чола; зниження чи втрата нюху, смаку. Симптоми можливі протягом 12 тижнів або навіть більше: відчуття «скупчення» або «наповненості» в зоні обличчя; непрохідність носа або закладеність носа; гній у носовій порожнині; лихоманка; нежить або знебарвлений постназальний дренаж. Також можуть бути головний біль, неприємний запах із рота, біль у зубах. Можете відчувати сильну втому.
Ускладнення:- Проблеми із зором. Якщо інфекція з пазухи поширюється на очну ямку, це може спричинити зниження зору навіть сліпоту.
- Запалення вуха. Інфекція може поширитися через євстахієву трубу до середнього вуха і спровокувати отит – запалення вуха. Як ускладнення після важкого отиту можлива втрата слуху.
- Інфекційні ускладнення. Часом у людей із хронічним синуситом може розвинутися запалення оболонок та рідини, що оточує головний та спинний мозок (менінгіт), інфекційне ураження кісток чи шкіри. Це серйозні стани, які можуть бути небезпечними для життя.