МЕНЮ
вул. Зоологічна 3, корп. 3
098 404 7227 (Viber / WhatsApp)

Графік роботи: Пн. - Пт. з 8:30 до 16:30
Ліцензія МОЗ України №2003 від 21.09.2021 року
Перетелефонуємо,
у зручний для Вас час!
Або зателефонуйте Ви нам:
+38 098 404 72 27 Viber / WhatsApp

Скринінг слуху новонароджених

Скринінг слуху новонароджених
Розвиток у дитини здатності розуміти мовлення і говорити, розвиток мислення базується на його можливості чути мовлення оточуючих людей. Навіть незнасне зниження слуху у дитини призводить до труднощів сприйняття мовлення, порушення формування слухових і мовних центрів мозку. Процеси їх формування особливо інтенсивні в перші два роки життя, що робить раннє виявлення патології слухової функції важливим і необхідним етапом програми допомоги дітям з вадами слуху. Доведено, що при порушеннях слуху у дітей найбільш ефективними є програми допомоги, розпочаті не пізніше 6 місяців життя. Тому виявлення і подальша діагностика порушень слухової функції у дитини повинні бути проведені в перші три місяці життя. Діагностика порушень слуху у дітей в такому ранньому віці можлива тільки при проведенні аудіологічного скринінгу новонароджених - масового обстеження слуху за допомогою швидких і простих методів з метою виявлення дітей з підозрами на наявність слухових розладів. За даними статистики на 1000 новонароджених припадає 1-2 немовлят з глибокими порушеннями слуху.
Отоакустична емісія
Методика обстеження новонароджених з використанням отоакустичної емісії (ОАЕ).

Вартість обстеження - 800 грн
(Результати видаються на руки!)
Обстеження новонародженого має проводитися не раніше, ніж на 3-4 день після народження. У перші дні зовнішній слуховий прохід заповнений родовими масами, а ОАЕ надзвичайно чутлива до стану зовнішнього і середнього вуха. Наявність післяпологових мас, пробок в зовнішньому слуховому проході, отиту, тубоотиту та інших патологічних станів зовнішнього або середнього вуха може призвести до відсутності ОАЕ і різкого збільшення помилкових виявлень приглухуватості у дітей
Реєстрація ОАЕ повинна проводитися в тихому приміщенні при відсутності джерел зовнішнього шуму, оскільки ОАЕ - це слабкий звуковий сигнал. Однак спеціальної звукоізоляції приміщення не потрібно. Занепокоєння дитини, крик, плач, смоктання соски заважають проведенню тестування. Тому обстеження рекомендується проводити у сплячого новонародженого, через 30-40 хвилин після годування.

Етапи проведення ОАЕ
• введення даних пацієнта,
• установка зонда в зовнішньому слуховому проході,
• проведення тесту
- реєстрація ОАЕ,
• інтерпретація отриманих даних.

Фактори ризику, що вимагають повторного обстеження слуху, навіть при успішному проходженні скринінгу методом реєстрації ОАЕ:
• наявність порушень слуху у найближчих родичів,
• неонатальна гіпербілірубінемія з рівнем білірубіну понад 200 мкмоль / літр,
• внутрішньоутробні інфекції (цитомегаловірус, токсоплазмоз, краснуха та ін.),
• недоношеність (термін гестації менше 36 тижнів),
• маса тіла при народженні менше 1500 г,
• нейродегенеративних захворювань

Записатись на діагностику